Zalety posiadania podwójnej umywalki łazienkowej w domu

W domach i mieszkaniach najczęściej spotykanym rozwiązaniem są umywalki nablatowe czy podblatowe, wpisujące się doskonale w nowoczesne aranżacje. Coraz częściej jednak sięgamy w stronę mniej konwencjonalnych rozwiązań. Jednym z nich będzie z pewnością podwójna umywalka nablatowa. Decydując się na podwójną umywalkę, zyskujemy na funkcjonalności, a często również i na estetyce, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji duży salon kąpielowy. I choć umywalki dwustanowiskowe kojarzone są częściej z budynkami użyteczności publicznej, coraz częściej pojawiają się one również w prywatnych łazienkach. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Odkryj z nami nowoczesny potencjał do swojej łazienki.

Gdzie sprawdza się podwójna umywalka łazienkowa?

Jak już zostało wspomniane, umywalka podwójna bardzo często znajduje swoje zastosowanie w budynkach, takich jak biurowce, urzędy czy galerie handlowe. Nic dziwnego, bo oczekiwanie na swoją kolej mogłoby tutaj dłużyć się w nieskończoność. Coraz częściej umywalka podwójna spotykana jest jednak również w domach jednorodzinnych. Takie umywalki podwójne to idealne rozwiązanie dla większych rodzin, przeznaczone do przestronnych łazienek. Nie sprawdzą się one jednak z pewnością w każdej łazience. Na takie elementy armatury łazienkowej z pewnością nie będą mogli pozwolić sobie mieszkańcy domów wielorodzinnych, na co wpływa przede wszystkim ilość miejsca w ciasnych i wąskich łazienkach w blokach.

umywalka

Umywalka podwójna – podstawowe rodzaje

Dostępne na rynku duże umywalki łazienkowe dzieli się z reguły na dwa główne rodzaje. To przede wszystkim umywalki jednokomorowe i dwukomorowe. Pierwsza z nich przypomina nieco tradycyjną umywalkę, ale ma dwie baterie. Takie produkty proponowane są osobom, które nie dysponują dużym pomieszczeniem, ale potrzebują nieco większej umywalki.

Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, biorąc pod uwagę metraż łazienki, na ogół montują jednak umywalki podwójne dwukomorowe. Składają się one z dwóch komór i dwóch baterii odpływowych. Jest to rozwiązanie cieszące się dużo większą funkcjonalnością, niż umywalki jednokomorowe. Z takich umywalek korzystać może jednocześnie więcej osób i to właśnie dlatego montowane są one w toaletach publicznych.

Podwójna umywalka nablatowa – największe zalety

Podwójna umywalka łazienkowa to doskonałe rozwiązanie w wielodzietnych rodzinach. Decydując się zamontować podwójną umywalkę, zyskujemy szansę na to, by zęby i ręce mogły myć jednocześnie dwie osoby, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie większych rodzin. Niemniej jednak na użytkowanie takich produktów decydują się także mniejsze rodziny, które posiadają łazienki ze sporym metrażem.

Podwójne umywalki dostępne w ofercie sprawdzonych producentów, wpisują się doskonale w nowoczesne aranżacje, a szeroki wybór modeli gwarantuje ich dopasowanie do potrzeb i gustów wszystkich klientów. Podwójny zlew pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Do dużych łazienek i podwójnych umywalek polecane są również sporych rozmiarów lustra, uzupełniające aranżację i wprowadzające do niej sporo światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =