Homla.pl – oferty mieszkań i pokoi dla studentów

Homla, to portal z ogłoszeniami nieruchomości. Na stronie znajdziemy oferty domów, mieszkań oraz lokali użytkowych. Sporą część ogłoszeń stanowią propozycje mieszkań lub pokoi do wynajęcia.

Ostatni dzwonek przed rozpoczęciem zajęć

Jesień, to czas studenckich ostatnich poszukiwań mieszkań i pokoi. Wraz ze zbliżającym się początkiem roku akademickiego na uczelniach w całej Polsce, mamy do czynienia ze wzmożonym poszukiwaniem kwater do zamieszkania na pierwszy lub kolejny rok nauki. Choć oferta mieszkań na wynajem jest szeroka, to znalezienie odpowiedniego lokum nie jest proste. Każdy student i jego rodzina muszą wziąć pod uwagę przede wszystkim koszty związane z najem. To najważniejsze, ale nie jedyne kryterium, jakie należy uwzględnić w poszukiwaniach. Nie mniej ważna jest lokalizacja i komunikacja. Im dalej od uczelni, tym niższy będzie koszt najmu i eksploatacji lokalu, ale może wzrosnąć koszt i czas dojazdu na zajęcie.

Aby podjąć dobrą decyzję, warto dać sobie czas na dokładne przejrzenie ofert dostępnych na rynku. Pomocą w tym zakresie może służyć portal ogłoszeniowy – Homla.pl, który prezentuje sporo ofert, zarówno bezpośrednich prosto od właścicieli, jak i z biur pośrednictwa nieruchomościami.

Wynająć czy kupić mieszkanie dla studenta?

Homla.pl oferuje na swoich stronach bardzo dużo mieszkań i pokoi do wynajęcia. Są też w ofercie mieszkania na sprzedaż. Najwięcej znajdziemy ich w dużych ośrodkach akademickich, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Toruń, Szczecin, Olsztyn, Łódź i Białystok. W mniejszych ośrodkach będzie mniej ofert, ale też znacznie mniej problemów z ceną i odległością od uczelni.

Przy podejmowaniu decyzji, warto rozważyć, na co nas stać i co może być bardziej korzystne z punktu widzenia kilkuletniego zamieszkania studenta poza domem. Przeprowadzka na studia jest decyzją na kilka lat, a czasami nawet na całe życie. Jeśli student ma młodsze rodzeństwo, to skutki finansowe, dla naszego portfela, mogą być jeszcze „głębsze”. Warto więc policzyć koszty najmu lokalu oraz zakupu mieszkania.

Przy rozważaniu decyzji – najem czy zakup, może przyjść z pomocą również Homla. Jak zauważamy, wśród ofert znajdują się okazje, zarówno najmu jaki i sprzedaży. Kupno mieszkania pociąga za sobą skutek wydania sporej gotówki na początku, ale z biegiem lat inwestycja będzie się zwracać.

Warto w takim momencie rozważyć również, czy student będzie mieszkał sam w mieszkaniu, czy uda się na przykład zebrać kilku chętnych do wspólnego zamieszkania i partycypowania w kosztach. Zakup z opcją podnajmu dla kilku studentów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli dobrze kupimy mieszkanie, wynajmiemy wolne pokoje innym studentom, to po kilku latach zgromadzimy spory kapitał, a mieszkanie możemy na koniec z zyskiem sprzedać.

Przepis na biznes lub oszczędności rodziców

To co opisujemy powyżej, to prawie gotowy przepis na pierwszy studencki biznes, który choć wymaga pewnej logistyki i niewielkich umiejętności, będzie procentował w kolejnych latach. Może się też okazać, że dla rodziców wysłanie dziecka na studia nie musi być aż tak bardzo kosztowne i pełne wyrzeczeń, jak byśmy zakładali. Warto się nad tym wszystkim zastanowić, a przede wszystkim policzyć.

Zapraszamy na Homla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =